محل تبلیغات شما

دختر بچه ای ۱۱ ساله از ایلام و اخیرا پسری ۱۱ ساله خودکشی کردند!

دخترک بخاطر نداشتن لباس نو که دیگران او را مسخره میکردند و پسر که زباله گرد بوده از فقر خودکشی کرده.

حال یک مرد (گویا با گذشته ای نچندان مشخص!) در ایالات متحده زیر زانوی پلیسی وظیفه نشناس و غیر مسول کشته شده،تمام ۴۹ ایالت به خروش آمده اند و صدا و سیما با وجد فراوان بیشتر از کرونا این فاجعه را پوشش میدهند،اما دریغ از اعلام یک خبر یا گزارش که دختر ایلامی من یا پسرک من با دنیایی آرزو خودکشی کرده و زیر خاک خوابیده اند.

اینکه چطور خودکشی به ذهن این دو نو گل در اوج کودکی رسیده یک مسله جامعه شناسانه و روانشناسانه است اما آیا ما مسول نیستیم؟

آیا ما ،همه ایرانیان که برای مشتی آب(خلیج فارس)رگ گردنمان بیرون میزند پیش و پس از دو خودکشی این دو نوگل وظیفه ای نداریم؟! به شخصه می گویم ننگ بر من که دختر یا پسری از سرزمینم برای اندک خواسته ای جانشان را از دست بدهند در حالیکه من و شما همچون استری طبق روال روزمره گیمان سره کار برویم یا برخی چون مار بر سکه های خود چمبره زده ایم!

آیا نماینده ایلام،شورای شهر یا شهرستان تابعه،شهرداری،خیره ها و سایر نهادها نمیتوانستند جلوی این اتفاق را بگیرند؟ جواب منفی است،چراکه فقط بخود می اندیشیم و ما صاحب مناسب نمایندگی مجلس،شورا ها و سایر نهاد ها هستیم.

من هرگز نمیگویم برویم اغتشاش کنیم،آشوب براه بیاندازیم یاچیزی شبیه به این اعمال اما فقط لحظه ای بیاندیشیم که آیا ما مسول هستیم؟اگر به جواب آری رسیدیم،انسانیم و محکم سرمان را ۱۱ بار به تعداد سالهای این دو نو نهال به دیوار ،زمین یا سنگ بکوبیم چنان که خون از سرمان جاری شود و۱۱ سال هر روز چنین کنیم،شاید انسان شدیم.

بخدا قسم با چنین دردی که این چنین بی تفاوت انگل وار زندگی میکنیم حیاتمان حرام است.

آنچه گفتم از سر احساس نیست، از انسانیت است،از اینکه زندگی ما بهم مرتبط است و نمیتوانیم بلحاظ انسانی در مفهوم و معنا بی تفاوت بمانیم.

همه از خود بپرسیم "من کیستم؟!"

تلهٔ شکار ماموت با قدمت ۱۴ هزار ساله!!

از پیامک کارت سوخت خودرو تا نرم افزارهای اجتماعی

اعزام سه هزار نیرو و تجهیزات به عربستان

خودکشی ,ای ,مسول ,نو ,دختر ,یک ,این دو ,آیا ما ,ها و ,دو نو ,که دختر

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تصاویر متحرک بسیار زیبا Lionel's style Amanda's page ناگفته های من به او James's info باشگاه بدنسازی luapanbiti دست نوشت های یک مهندس علوم دامی blogceptphini وبلاگ فارسی