محل تبلیغات شما

طرح صلحی که کوشنر داماد ترامپ برنامه مالی اش را سال گذشته در بحرین عنوان کرد یعنی ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری را که نیازی به آمریکا نیست وقتی ایران( در صورت فروش نفت بدون محدودیت تحریم) و عربستان و سایر کشورهای صاحب نفت و منابع مالی میتوانند به سادگی این به اصطلاح سرمایه گذاری را فراهم کنند.

اما طرح جغرافیایی و ی آن چه امتیازی برای فلسطینیان دارد و با توجه به اعلام اورشلیم به عنوان پایتخت که تلخی فراوانی به کام ملت فلسطین و مسلمانان نهاد یا برسمیت شناختن بلندی های جولان برای اسرائیل مشروعیتی به آقای ترامپ برای طرح صلحی باقی نگذاشت!

فارغ از این ،طرح صلح میان چه کسانی آمریکا و اسرائیل،پس جای ملت فلسطین کجاست؟ محمود عباس چ بجا جواب تلفن رئیس جمهور آمریکا را نیز نداد و جایی گفت بیت المقدس فروختنی نیست.

وقتی تمام کرانه غربی رود اردن متعلق به اسرائیل باشد،شهرک سازی ها را انجامدهد و حتی مناطق غیر متصل و جدا افتاده از یکدیگر بدون حریم هوایی باشد( یعنی اسرائیل در تمام مناطق آزادانه هواپیماهای نظامی یا غیر نظامی اش پرواز کنند) چه اعتبار و ارزشی دارد و همچنین دسترسی به آبهای آزاد نیز بدون مجوز اسرائیل نداشته باشند و یک فلسطینی از یک منطقه شرقی(طبق نقشه توئیت شده ترامپ) به منطقه ای در غرب یا شمال بخواهد برود باید از میان مناطق اسرائیل بگذرد چه اختیاری و چه حاکمیتی دارد؟ وقتی بیت المقدس در مالکیت فلسطینیان نیست و بقول آقای ترامپ فلسطینیان میتوانند با صلح به بیت المقدس بروند،گویی باید ویزا بگیرند حاکمیت هزار ساله اسلام و اعراب فلسطینی بر بیت المقدس چه میشود؟! فرضا چنین باشد و قرار شود فلطینیان با صلح!! به بیت المقدس و مسجد الاقصی بروند چه تضمینی وجود دارد که اسرائیل اجازه دهد و صدها اشکال دیگر که به این طرح ننگ نه صلح وارد است چه نفعی برای ملت مظلوم فلسطین دارد؟

کجا مالکیت مسلمان بر اراضی اشغالی رعایت شده وچه رایزنی ای با دولت خود گردان شده

اگر روابط ایران،عربستان،بحرین،امارات،مصر ،اردن،قطر رابطه ای برادرانه بود آیا آمریکا کهئیسجمهور ر تاوی استیضاح است،نخست وزیر اسرائیل در وحشت محاکمه است هرگز این جسارت طرح این به اصطلاح صلح را بخود نمیداد.

از طرفی اختلاف در میان فلسطینیان دولت خود گردان و حماس یعنی میان محمود عباس و اسماعیل حنیه نیز نبود و همگرایی در داخل گروه های فلسطینی و بطور کلی جهان اسلام نیز بر وخامت اوضاع می افزاید.

چه زمای جهان اسلام میخواهد بخود بیاید و فقط کافی بود اسرائیل و آمریکا را از نفت و گاز خود محروم کنند یا دسته کم تهدید به تحریم کنند هیچ گاه چنین طرحهای ننگینی حتی مطرح هم نمیشد.

بهر حال حداقل مرزهای ۱۹۶۷ و اورشلیم شرقی برای ما،غربی فعلا برای اونا تا بعدا ببینیم چه میشه کرد.

اورشلیم شهره من است.روزی سربلند و پیروز به شهرم بازمیگردم.

تلهٔ شکار ماموت با قدمت ۱۴ هزار ساله!!

از پیامک کارت سوخت خودرو تا نرم افزارهای اجتماعی

اعزام سه هزار نیرو و تجهیزات به عربستان

اسرائیل ,صلح ,طرح ,آمریکا ,بیت ,المقدس ,بیت المقدس ,برای اسرائیل ,خود گردان ,دارد و ,نیست وقتی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
chancessplacec Charles's blog porreviho swagercalgesch تــنــهــای بــی ادعـــــــــــــــا Marilyn's style Lawrence's game زندگی من کاشان چت|چت روم کاشان|آران و بیدگل چت آبی انگلیس