محل تبلیغات شما

امروز آقای حسن خمینی و آقای حناچی شهردار تهران کیک ۵۰ سالگی بهشت زهرا را بریدند و لابد جشن گرفتند!

کسی نیست بپرسد در این اوضاع که بهشت زهرا میزبان متوفیان کرونا ست و بطور کلی آخر گورستان جشن تاسیس دارد؟!

آقای شهردار آنقدر چیزی نساختید که تولد ۵۰ سالگی گورستان که با کرونا آباد شده را میگیرید؟این هم توهین آمیز است و هم مضحک.

آقای شهردار مشغله دیگری نداشتید؟

بهشت زهرا نام بزرگ‌ترین آرامستان ایران است که در جنوب تهران قرار دارد. فعالیت این آرامگاه رسماً در سال ۱۳۴۹ خورشیدی آغاز شد.

بهشت زهرا ابتدا ۳۱۴ هکتار وسعت داشت که در سال ۱۳۷۶ بخش شمالی به مساحت ۱۱۰ هکتار و در سال ۱۳۸۷ بخش شرقی به مساحت ۱۶۰ هکتار خریداری و به آن اضافه شد. تاکنون بیش از ۱٬۶۹۸٬۰۰۰ نفر در بهشت زهرا دفن شده‌اند.

در قطعه ۳۳ بهشت زهرا تعدادی از مبارزان مشهور که در درگیری با رژیم شاهنشاهی کشته شده یا در زندان اعدام شدند، به خاک سپرده شده‌اند. ده قطعه از بهشت زهرا محل دفن شهیدان جنگ ایران و عراق است. آرامگاه کشته‌شدگان هفتم تیر در قطعهٔ ۲۴ و آرامگاه روح‌الله خمینی در غرب بهشت زهرا قرار دارد و قطعه هنرمندان بهشت زهرا و قطعهٔ نام‌آوران بهشت زهرا ویژهٔ سرشناسان است.

تاریخچهویرایش

نخستین تلاش‌ها برای طراحی، اجرا و احداث آرامستانی به نام بهشت زهرا، با هدف پایان دادن به مسئلهٔ تعدد آرامگاه‌ها در سطح شهر تهران، در سال ۱۳۴۵ انجام پذیرفت. در این تصمیم‌گیری‌ها، که با حضور شهردار وقت تهران و معاونان و رؤسای سازمان گورستان‌های پایتخت انجام گرفت، قطعه زمینی در مسیر تهران – قم به مساحت ۳۱۴ هکتار به این امر اختصاص یافت و برای فعالیت‌های عمرانی و فضای سبز نیز بلافاصله اقدام گردید. بهشت زهرا در سال ۱۳۴۹ آماده گردید، ولی در ابتدا به‌علت وجود گورستان‌های متعدد فعال در محله‌های تهران با عدم اقبال عمومی جهت دفن اموات مواجه و سرانجام با دفن نخستین متوفی به‌نام محمدتقی خیال در قطعه ۱ ردیف ۱ شماره ۱ که به خانواده‌ای ارتشی و متنفذ متعلق بود، رسماً مورد بهره‌برداری قرار گرفت.[۱]

نخستین متوفی در قطعه ۱ ردیف ۱ و شماره ۱ بنام محمد تقی خیال فرزند علی متولد ۱۲۶۴ و متوفی به تاریخ ۱۳۴۹/۴/۲۷ دفن شده که همچنان بعنوان نماد در جای خود است.

بخش اطلاعات از ویکی پدیا برگرفته شده است.

تلهٔ شکار ماموت با قدمت ۱۴ هزار ساله!!

از پیامک کارت سوخت خودرو تا نرم افزارهای اجتماعی

اعزام سه هزار نیرو و تجهیزات به عربستان

بهشت ,زهرا ,۱ ,قطعه ,تهران ,دفن ,بهشت زهرا ,در سال ,به مساحت ,در قطعه ,۵۰ سالگی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
Karen's life setttruseblai فروشگاه اینترنتی سارا | خرید انواع کالا با ارسال فوری السلام علیک یا فاطمه الزهراء سلام الله علیها ولایت آقا علی{علیه السلام} فروشگاه آنلاین مامال Raguel's game blinexdicons مرکز آموزش علمی- کاربردی شرکت پیگیر امور سهامداران