محل تبلیغات شما

آمریکا برای حفاظت از عربستان در مقابل تهدیدات ایران

و مشکلات منطقه خاورمیانه به عنوان نیروی بازدارنده

سه هزار نیروی آمریکایی به منطقه اعزام می شوند

این در حالی است که امریکانیروهای خود را از شمال سوریه خارج کردو اگر این خروج را در یک سال باقی مانده به انتخابات ایالات متحدهعملی انتخاباتی و جلب آرا ٔ عمومی تلقی کرد اما این با اعزام ۳ هزار نیروی جدیدتناقض دارد به شخصه نمی دانم رای دهندگان امریکایی چه تلقی ای از اینتناقض می کنند.

طبق گفته رئیس جمهور آمریکا ۱۴ هزار نیرو در منطقه مستقر است

و این با وعده های انتخاباتی رئیس جمهور همخوانی ندارد.البته رئیس جمهور ترامپ برای توجیه این ت

چنین عنوان کرد که تمام هزینه های نیروهای آمریکایی توسط عربستان پرداخت می شود

آقای مارک اسپر وزیر دفاع امریکا از بزرگ جلوه دادن تهدیدات ایران در منطقه سعی در توجیه این اعزام ۳ هزار نیروی جدیدداشت.

با توجه به حادثه مشکوک نفتکش ایرانیدر فاصله کمتر از ۱۰۰ کیلومتراز خاک عربستان سعودیبیشترین ظن را به سوی این کشوربر می انگیزاندو شایدبا اتکا به همین نیروهای جدید در راه دست به چنین کاری زده.

اما مسئله امریکا هزینه‌های این جنگ های طولانی مدت به تنهایی نیستو شهروندان آمریکایی خسته است این میلیتاریسم آمریکا در منطقه خاورمیانه و حتی خاور دور هستند.و ایران موضوع بسیار مناسبی در آستانه تلاش برای گفتگو با عربستان در مورد حمله احتمالی به نفتکش اتخاذ نموده.

چرا که منفی حمله احتمالی از سوی عربستان به تنش های موجود کاهش می دهد و علاوه بر نشان دادن حس نیت می تواند عربستان را به سوی گفتگو با ایران در روندی تدریجی نزدیک به ایران در مقابل خصوصاً ترکیه و کنش های

جدید ترکیه خصوصاً در مشکل اخیر ورود به خاک سوریه و موازنه منطقه ای کمک کند.این در حالیست که ترکیه نگران نزدیک شدن ایران به عربستان است چرا که با منافع ترکیه تضاد دارد. وزیر خارجه ایران در مصاحبه با TRT تلوزیون ملی ترکیه صراحتا (که چنین محاصبه ای در این برهه که ترکیه وارد سوریه شده،شنیدن مواضع ایران از زبان وزیر خارجه معنی دار است)اعلام کرد که ایران آماده گفتگو با عربستان بطور مستقیم یا با میانجی است و این کشور را بدرستی بدلیل همسایه بودن و همسایه ماندن( پیامی مخفی که ایران قصد براندازی سیستم عربستان را ندارد و عربستان نیز چنین رویکردی داشته باشد بجای کمک به اپوزوسیون ناتوان حکومت مستقر در ایران و امیدوار باشیم با توجه به نیرو و تجهیزات به عربستان این کشور پا را فراتر نگذارد و یا جسور تر نشود که دور از ذهن مینماید.

و یک بار نیز ما با درایت از این اقدام گذر کنیم،همانند برخی چشم پوشی های عربستان در راستای حفظ روابط با ایران که عاقلانه انجام داد.

با توجه به حمله هوایی ترکیه و تلفات اندک نیروهای آمریکایی بخشی دیگری از سناریوی پلید آمریکا و اسرائیل را هویدا میکند.

آمریکا نهایت تهدیدش در مورد ترکیه بقول رئیس جمهور آمریکا نابودی اقتصاد ترکیه است که با ایران نیز ارتباط نزدیک دارد.

تلهٔ شکار ماموت با قدمت ۱۴ هزار ساله!!

از پیامک کارت سوخت خودرو تا نرم افزارهای اجتماعی

اعزام سه هزار نیرو و تجهیزات به عربستان

عربستان ,ترکیه ,منطقه ,آمریکا ,های ,هزار ,رئیس جمهور ,ایران در ,با ایران ,در منطقه ,هزار نیروی ,رئیس جمهور آمریکا

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
وبلاگ فرهنگی مذهبی مــــــــــنهاج شایان سیستم جهرم guicebaldi هیئت ابوالفضل العباس_.روستای جوزاربکش _.شهرستان نوراباد ممسنی miserhardli یادداشت فرهیخت سلنا -ریحانا tannobeepe Mary's game شێعری کوردی