محل تبلیغات شما

بارها و بارها برای من و حتما هریک از شما پیامی آمده در خصوص

" آخرین مهلت نام نویسی ڪارت سوحْت

bit.ly/nioqdc "

سپس از همان سر شماره یا شماره ای متفاوت پیامی دیگر بدین شرح آمده:

با سلام

پیامک ارسال شده از این سرشماره با موضوع کارت سوخت پیامکی جعلی بوده و جهت سرقت اطلاعات حساب شما ارسال شده است. دقت نمایید که بر روی لینک کلیک ننموده و از افشای اطلاعات بانکی خودداری فرمایید. چنانچه اطلاعات کارت خود را وارد کرده اید هرچه سریعتر نسبت به تغییر رمز دوم اقدام نمایید.

حال سوال پیش می آید که چطور اپراتور ها اجازه دسترسی به آن سر شماره خاص یا هر سامانه ارسال پیامک را میدهند که پیامی به قصد ی بصورت انبوه به مردم ارسال نمایند و این امر بارها اتفاق بیوفتد و تکرار شود و مجرم یا مجرمین دستگیر و تحت پیگرد و پیگیری قرار نگیرد؟!

علاوه بر این چرا برای مجرمینی که در فضای باصطلاح مجازی ،که نمیتوان آنرا فضای مجازی نامید چرا که بصورت کاملاواقعی و عینی در زندگی روزمره افراد موثر است چه در روابط و چه در کسب و کارها) و باید از کلمه ای مناسب استفاده کرد! از استفاده از الفاظ رکیک تا مطالب خلاف واقع و امثالهم،برخورد قانونی بصورت کیفری و تعذیری مقابله و مطالبه نشود تا افراد با خود گمان نکنند که تمام خشم و کینه و عداوت و روانپریشی خود را نسبت به دیگران میتوانند در فلان اپلیکیشن (که عموما مرتبت به شماره تلفن همراهی است) تخلیه کنند یا نظرات بعضا خطرناک خود را اشاعه دهند،آیا این اعمال مصداق تشویش اذهان عمومی یا خصوصی نیست؟بطوری که عملی مشابه آن در رسانه های نوشتاری یا بصورت فعل دقیقا همین اتهام وارد میشود(تشویش اذهان عمومی) و متهم بعضا مجرم شناخته شده و محکوم و تعذیر میشود!

آیا نباید حتی استفاده از الفاظ رکیک،جنسی و توهین و اتهام به افراد و جریان های ی و فکری و فرهنگی با پنهان شدن مسولین در پشت پرده وقوع در فضای مجازی!! از بار مسولیت شانه خالی میکنند،برخورد شود؟

آیا نباید در مقابل توهین فرد جاهل و بی ادبی که فقط بدلیل مخالفت نظرش با نویسنده یا منتشر کننده عکس یا فیلم و بطور کلی پستی که در فلان اپلیکیشن یا سامانه منتشر کرده هر چه فحش ناموسی و رکیک که زبانش آمده نوشته را دسته کم برای مدت محدود و در صورت تکرار برای همیشه استفاده آن فرد را از آن سامانه یا اپلیکیشن محروم و در صورت نیاز به جزای توهین و اتهامش رساند یا هر کس چنین افسار گسیخته و گستاخانه خود را فارغ از هر مسولیت و پاسخگویی نبیند و مرتکب هر عملی نشود؟

آیا فقط باید سحر تبرها و امثال ایشان دستگیر شوند یا فقط آنچه ی برداشت میشود تحت تجسس و پیگرد قضایی و حقوقی قرار گیرند؟

آیا نمیدانیم که از پس این هنجارشکنان چه دلها نشکسته،چه خانواده ها ناکام و داغدار نشده اما بدلیل فضای مجازی خوانده شدن مسکوت و معلق مانده؟

لطفا از هرگونه عمل یا سخن ناسنجیده و شتابزده و احساسی اجتناب کنیم و بدانیم نیازی نیست در مقابل سخن یا نظر هرکسی موضع بگیریم و جوابه بقول خودمان دندان شکن!! دهیم آن هم با رکیک ترین الفاظ و بدانیم هر تکنولوژی ای فرهنگ خود را میطلبد و باید فرهنگ آن تدریس شود مانند بسیاری از مسائل که در مدارس تدریس میشود(علوم تجربی،ریاضی ،هنری ،دینی و .) آموزش داده شود تا جلوی بسیاری از آسیب های اجتماعی و سایر حوزه ها گرفته شود(مثلا آموزش استفاده از مخرب ترین نرم افزار جهان اینستاگرام به خصوصا نوجوانان داده شود!! کاملا جدی عرضه داشتم!!)

لطفا ابتدا از خود و سپس به دیگران گوشزد کنیم.

استفاده از هرگونه ناسزا ممنوع!! چه رسد به ی یا هر عمل سؤ دیگر.لطفا کمی انسان باشیم ما واقعا بی فرهنگ و گم گشته در تلاطم تکنولوژی و عقاید مختلف شرق و غرب شدیم چنانکه با دیدن فلان برنامه تلویزیونی از فلان کانال ماهواره ای بدون کوچک ترین تاملی در نیت سازندگان و آنهایی که میلیون ها دلار خرج میکنند تا شبکه ای روی ماهواره یا نرم افزاری روی پلتفرم ها بیاید با آنها همنوایی و همدلی میکنیم.

ما که خود را مردمی با فرهنگ میدانیم کی سعدی و مولوی و نظامی و . خوانده ویا حتی با نرم افزار های صوتی آن مفهوم ها را شنیده ایم؟!!!( مگر اندکی حافظ که آن هم یا فال گرفته ایم یا بخاطر عاشق شدن سری به دیوان اشعارش زدیم!) که سراسر توصیه به عقل و دین و ادب و علم و تساهل و تسامح هم اندیشی و مسالمت با یکدیگر کرده اند.


تلهٔ شکار ماموت با قدمت ۱۴ هزار ساله!!

از پیامک کارت سوخت خودرو تا نرم افزارهای اجتماعی

اعزام سه هزار نیرو و تجهیزات به عربستان

ها ,استفاده ,ای ,بصورت ,فلان ,نرم ,خود را ,استفاده از ,فضای مجازی ,که در ,یا هر ,تشویش اذهان عمومی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
fillsussahik عالم محضرخداست zeikelisru باران سرا pheliloconf وبلاگ نماز زیباتریرین تجلی عبودیت حسین بیات fietectali چت|باران چت|چت باران|چت روم باران تور ترکیه ، تور استانبول ، دیدنی های ترکیه ، هتل های ترکیه ، بلیط ترکیه