محل تبلیغات شما

ترور سردار سلیمانی حادثه ای بزرگ و مهم است که چندین بعد دارد.

بعد اول داخل عراق است که چطور اطلاعات ورود حاج قاسم به عراق در ساعت مشخص به نیروهای آمریکایی رسیده و چطور آمریکا از قبل به نیروهای ائتلاف هشدار حمله ای قریب الوقوع را داده بود و چرا پروتکل های امنیتی برای ورود سردار سلیمانی و در کنار ایشان ابومهدی المهندس رعایت نشده.باید مشخص شود چطور اطلاعات پرواز شهید حاج قاسم سلیمانی که گویا از از سوریه به بغداد بوده از مدتها قبل لو رفته بوده و چطور ما این احتمال را نادیده گرفته بودیم و در ساده اندیشی اجازه حادث شدن این اتفاق ناگوار را بنوعی داده ایم.

آیا این پرواز، پروازی بود که قبلا بارها تکرار شده بود،قطعا جواب مثبت است اما نکته اینجاست که چطور آمریکا و قطعا استخبارات اسرائیل و قطعا خائنین سوری و عراقی نیز در این اتفاق (ساعت پرواز و جزئیات آن) نقش دارند.عجبا چنین سهل انگاری ای صورت گرفته؟ چطور اولیه ترین پروتکل های امنیتی در چنین شرایط خطیری رعایت نشده که من بسیار عصبانی و خشمگین هستم.

در ضمن نباید نقش اسرائیل را نادیده بگیریم چرا که اسرائیل بارها قصد اینکار را داشته. پیش از توافق هسته ای و در زمان اوباما این امر را با دولت وقت امریکا در میان گذاشته بود و اوباما بدلیل مذاکره بشدت با آن مخالفت کرده بود و با توجه به همسایگی با سوریه(مبدا پرواز حاج قاسم رحمه الله علیه) و اشراف اطلاعاتی در آن منطقه مشارکتی گسترده در این ترور وحشیانه داشته.

این در حالیست که دور از ذهن نیست که حتی دولت عراق نیز از کلیات طرح آگاه بوده و اکنون فقط ژست اعتراض را بخود میگیرند،چرا که از سوی بخش بزرگی از عموم مردم بخاطر آنچه نفوذایران و دخالت ایران در عراق از آن یاد میکنند تحت فشار است و از حشد الشعبی نیز دل خوشی ندارند و برای حفظ خود ممکن است با اسرائیل و آمریکا همکاری میکنند و این امر مسلم است که قابلیت خیانت به ایران را دارند.

آمریکا که از مذاکره ای مجدد یا بقول رئیس جمهور ایالات متحده برای توافقی خوب! (اشاره به توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک که آنرا توافقی بد میخواند) خود را آماده مذاکره با پیش شرط یا بدون پیش شرط نشان میدهد با چنین عملی انتظار مذاکره مجدد دارد. البته اشاره به اینکه ما نمیخواهیم رژیم را تغییر دهیم و از سویی از پشتیبانی از مردم(اعتراضات و آشوب های آبان ماه) سخن میگویند

بهرحال این عمل در نظام بین المللی تقبیح شده است چرا که این عمل ناقض قوانین بین الملل است و یک مقام رسمی دو کشور ( ابو مهدی المهندس و سلیمانی) را در خاک کشور عراق بدون حالت جنگ رسمی ترور کردند

اما ما چه کنیم؟!

ابتدا به شورای امنیت و سازمان ملل شکایت کنیم و از طرق دیپلماتیک و حقوقی این جنایت را پیگیری رسمی کنیم که بعهده دستگاه دیپلماسی کشور و وزارت امور خارجه است.

اما گذشته از امور قانون بین المللی نباید بصورت عجولانه عمل کنیم و بهیچ وجه در انتقام دست به عملی بدون در نظر گرفتن تمام جوانب نزنیم تا دچار مشکل بزرگ تری نشویم.

بزرگترین و مهمترین حوزه نفوذ ما در عراق است(محل وقوع این جنایت) و باید با فشار به دولت نیم جان عراق زمینه را (با عملیات های کوچک اما موثر) برای اخراج آمریکایی ها از عراق را فراهم کنیم که نیاز به سرکوب مخالفان و معترضان عراقی نیز دارد.

بعلاوه بی محابا به اهداف و منافع آمریکا و کشورهای جنوب خلیج فارس حمله نکنیم اما ضربه بزنیم.

ما باید فشار را بر سفارت آمریکا افزایش دهیم و عملیات هایی با فاصله که منجر به تلافی از سوی نیروهای آمریکایی نشود را انجام دهیم و هزینه ماندن آمریکا در عراق را با توجه به انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکا و فشار افکار عمومی و کنگره ایالات متحده بالا ببریم و طرح استیضاح ترامپ را نیز مورد توجه قرار دهیم.

حفاظت اطلاعاتی و امنیتی و دفاعی را تا بالاترین سطح افزایش دهیم و پای روسیه و ترکیه و چین را نیز به میان بکشیم.

هر عملی در این مقطع زمانی باید بسیار حساب شده باشد.

.

تلهٔ شکار ماموت با قدمت ۱۴ هزار ساله!!

از پیامک کارت سوخت خودرو تا نرم افزارهای اجتماعی

اعزام سه هزار نیرو و تجهیزات به عربستان

عراق ,آمریکا ,ای ,نیز ,چطور ,دهیم ,دهیم و ,بود و ,در این ,حاج قاسم ,و از ,ترور سردار سلیمانی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خرید عینک آفتابی sosenhire زبان هفتم - فنائی وبلاگ علی طاعتی مرفّه trigesnitko داستان.رمان. سحر تنها ترین دختر دنیا brothtichila Johnnie's life جامعه‌شناسی اطلاعات